Efter den mycket uppskattade konferensen i våras har vi glädjen att ännu en gång kunna erbjuda dig möjligheten att lyssna till och inspireras av John Zachman som kommer till Stockholm den 21 januari 2009.
OBS!
Konferensen är kvalificerande för dig som senare vill gå vidare och certifiera dig inom Enterprise Architecture baserat på Zachmans ramverk.
För att bli certifierad krävs att du går konferensen, påbyggnadskursen och fördjupningskursen
Konferens – 21 januari 2009
Enterprise Architecture – Managing complexity and change
Konferensen är Kompetenscenter Stockholm, Vasagatan 8-10 Stockholm. Konferensen och kurserna hålls på engelska.
Priset för konferensen är SEK 7900:-
Påbyggnadskurs – 17-19 februari 2009
- Enterprise Architecture – Framework foundations
- Enterprise Architecture Implementation Strategies
Kursen är på Kompetenscenter Stockholm, Vasagatan 8-10, Stockholm
Fördjupningskurs – 5-7 maj 2009
Pragmatics: Enterprise Modeling Workshop
Kusen är på Kompetenscenter Stockholm, Vasagatan 8-10, Stockholm
Priset för kurserna är SEK 45.000:- (39.000 för dig som har gått konferensdagen tidigare)
Anmälan är bindande. Alla prisangivelser är exklusive mervärdesskatt. Vi förbehåller oss rätten att göra ändringar i programmens innehåll. Vid förhinder att deltaga får platsen överlåtas till kollega.
Kort efter anmälan får du en bekräftelse per e-post eller post, tillsammans med den praktiska information du behöver. Har du frågor, kontakta gärna Gabriella Larsdotter på gabriella.larsdotter@dfkompetens.se eller tel 08-510 638 89.
| Datum | 21 januari 2009 |
| Plats | Kompetenscenter Stockholm - Vasagatan, Vasagatan 8-10, Stockholm |
| Pris | SEK exkl moms |
| Övrigt | Priset för enbart konferensen är 7900:- och för dig som vill certifiera dig är priset 45.000:- inklusive konferensen och de två kurserna. |
| ANMÄL DIG HÄR >> | |