Workshopledning
Läs mer >>
Informationsmodellering
Läs mer >>
Certifierad process- och verksamhetsutvecklare
Läs mer >>
Tipsa en kollega om den här sidan
Denna kurs är omarbetad från tre dagar till två dagar. Referenserna nedan är från deltagare som har gått tredagarskursen.
Det var en bra blandning av teori, övningar och exempel från verkliga livet. En stor fördel är att lärarna arbetar som konsulter inom ämnet processutveckling och därmed har de en gedigen erfarenhet. Kursen gav mig de verktyg som jag behöver i mitt arbete.
Martin Sjöström, projektledare, Sandvik
Jag är inte bara 53 år och statsanställd, jag har upptäckt att jag också är förändringsbenägen. Detta skedde vid den första utbildningen jag gick hos Dataföreningen inom området processer.
Bra utbildningsdagar med kompetenta kursledare, inspirerande föreläsare och övriga deltagare som fungerade som vitamininjektioner.Utbildningen i Processutveckling hos Dataföreningen gav mersmak så därefter har det blivit utbildning i Processinförande. Två utbildningar till är inplanerade varefter jag ska försöka mig på en certifiering. Kan med det varmaste rekommendera Dataföreningens utbildningar inom processområdet.
Ann-Kristine Lindström, Processutvecklare, Lantmäteriverket
| Fakta | |
|---|---|
| Datum | 23 april - 24 april 2012 |
| Plats | Kompetenscenter Stockholm, Fleminggatan 7, Stockholm |
| Pris | SEK exkl moms |
| Övrigt | I kursavgiften ingår dokumentation, lunch och kaffe. |
| Utbildningsaktivitet genomförd | |